Pelety - Všetko o našich peletách

Všetko o peletách a ich výhodách

vyššia energetická účinnosťvysoká výhrevnosť
nízky obsah popola (do 1 %)
nízky obsah vody (do 8 %)
nízke nároky na skladovacie priestory (okolo 650 kg/m3)
bezobslužná plnoautomatická prevádzka a regulácia
nízka produkcia emisií pri spaľovaní
prijateľná cena na jednotku vyrobeného tepla
plnohodnotná náhrada za iné druhy paliva
niesú nebezpečné pri náhodnom preplnení horáku
obnoviteľný zdroj energie na vykurovanie

 • Pelety - Ceny

  Druh peliet Maloobchodná cena za 1 tonu
  Drevené pelety (tmavé) Od 165€
  Smrekové pelety (svetlé) Od 175€
  Priemyselné pelety Od 145€
 • Načo sú vhodné Drevené pelety?

  Drevné pelety sú vysoko komfortným homogénnym palivom, ktoré sa výborne skladuje a výborne sa ním reguluje vykurovanie. Komfort sa približuje vykurovaniu zemným plynom. Peleta je názov pre granulu kruhového prierezu s priemerom 6 alebo 8 mm a dĺžkou 30-40 mm. Vyrábajú sa z prvotriednej drevnej suroviny – pilín alebo hoblín lisovaním, tzv. peletizáciou. Drevná surovina je prírodný čistý materiál nezaťažený škodlivými látkami. Horením peliet vzniká veľmi malé množstvo popola. Okrem použitia peliet na vykurovanie a výrobu tepla je možné použiť pelety ako hygienickú podstielku pod domáce zvieratá.

 • Svetlé a tmavé pelety - Rozdiel

  Drevené ekologické pelety sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov bez chemických prísad a bez lepidiel. Nedechtujú a nezanášajú komín a majú úplne minimálnu popolnatosť. Pelety môžeme rozdeliť podľa suroviny na svetlé a tmavé. O farbe aj kvalite peliet rozhoduje to, z akej dreviny sa peleta vyrobila a aký bol v surovine podiel kôry. Svetlé pelety sú z kvalitnejších odkôrnených drevín, majú svetlohnedú farbu, (podľa podielu smrekových pilín až do biela, alebo borovicových pilín viac do hneda). Rozhodujúce je, že neobsahujú čiastočky kôry. Tmavé pelety sú z drevín s obsahom kôry a majú tmavohnedú farbu s viditeľnými čiastočkami kôry.

  Výhrevnosť: 18,5 MJ/kg Zvyšk. popol: iba do 0,28 - 0,38 % Priemer: 6 mm

  Určenie: Pelety sú priamo určené na vykurovanie domov, chát a chalúp, do peletovacích kotlov, sezónne aj celoročne. Balenie: 15 kg vrecká/ na palete 70 balení; 10 kg vrecká/ na palete 105 balení; tj. 1 PAL = 1,050 t.

  Použitie: Pri nasýpaní do zásobníka postupujte podľa pokynov výrobcu vášho kotla.