Brikety - Všetko o našich briketách

Všetko o briketách a ich výhodách

sú vrobené z tvrdých drevín (RUF)
naozaj minimálna popolnatosť
možnosť nalámať na menšie kusy podľa potreby
pri horení zväčšujú svoj objem až o 50%
výhrevnosť 18,5 MJ/kg, t.j. viac než hnedé uhlie
nedechtujú a nezanášajú komín
prijateľná cena na jednotku vyrobeného tepla
plnohodnotná náhrada za iné druhy paliva
veľmi praktické na skladovanie, lepšie než u peliet
obnoviteľný zdroj energie na vykurovanie

 • Brikety - Ceny

  Druh brikiet Maloobchodná cena za 1 tonu
  Drevené brikety (klasické) Od 145€
  RUF brikety Od 147€
 • Použitie brikiet

  Drevené brikety je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch ohrievačov , hodí sa pre kotly na drevo aj uhlie , otvorené krby a krbové vložky , v neposlednom rade potom pre kachľové pece . Bezkonkurenčne najvyššie výhrevnosti potom dosiahnete , keď spaľujete drevené brikety v kotli na drevoplyn . Tento jav je spôsobom veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín , a teda ich vysokou výhrevnosťou , ktorá je vyššia než u bežného palivového dreva . Výhrevnosť brikiet je 5.0kWh/kg,zvyšková vlhkosť je 5.5%.

  1. Rozložte oheň pomocou podpaľovacích triesok z makkého dreva. Ak podpaľovacie triesky nemáte, môžete nasekať 1 - 2 drevené brikety na cca 3-5 cm široké kúsky.
  2. Oheň nechajte pri plnom prívode vzduchu poriadne rozhorieť. Keď je pahreba žeravá, rozhrňte ju rovnomerne po celej ploche vykurovacieho telesa a uzatvorte prívod vzduchu.
  3. Na rozžeravený základ poukladajte 3 - 6 drevených brikiet, podľa veľkosti vykurovacieho telesa.
  4. Brikety sa po cca 10 - 20 minútach rozhoria a ďalej horia niekoľko desiatok minút. Po dohorení sálajú teplo ako uhlie, čím vytvárajú vo Vašom domove potrebné teplo.

  S drevenými briketami môžete kúriť vo všetkých typoch kotlov na drevo, uhlie alebo v krboch, kachľových peciach a v ohniskách. Výsledok kúrenia je závislý od veľkosti vykurovacieho telesa, atmosferického tlaku a ťahu komína.

 • Skladovanie brikiet

  Brikety je vhodné skladovať v suchých a uzavretých priestoroch alebo je možné využiť aj otvorené zastrešené plochy . Pri suchom skladovaní majú prakticky neobmedzenú dobu skladovateľnosti . Vďaka stohovateľnosti paliet i balíkov sú výrazne znížené priestorové nároky na uskladnenie . Spôsob balenia do recyklovateľné PE fólie zaručuje briketám malú citlivosť na vzdušnú vlhkosť . Chlad a vlhko briketám nevadí , priamy kontakt s vodou briketám škodí .

  Výhrevnosť: 18,5 MJ/kg Zvyšk. popol: iba do 0,28 - 0,38 % Priemer: 6 mm

  Určenie: Ekopelety sú priamo určené na vykurovanie domov, chát a chalúp, do peletovacích kotlov, sezónne aj celoročne. Balenie: 15 kg vrecká/ na palete 70 balení; 10 kg vrecká/ na palete 105 balení; tj. 1 PAL = 1,050 t.

  Použitie: Pri nasýpaní do zásobníka postupujte podľa pokynov výrobcu vášho kotla.